• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/hastamakaryolasi
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905071256221
  • https://www.twitter.com/cetin_medikal
  • https://www.instagram.com/cetinmedikalizmir
  • https://www.youtube.com/@cetinmedikal1047

WhatsAppFacebookInstagramEmailPinterestKonum

Trendelenburg Özellikli Hasta Yatakları Nasıl Kullanılır?

Trendelenburg Yatağı Nedir ve Neden Trendelenburg Hareketlerini Kullanırız?

Dört Motorlu Yatak Yükselir Hasta Karyolası Bariyer Korkuluklu Hasta Yatağı 4 Motor Düz Pozisyonda 4 Motorlu Hasta Yatağı

Trendelenburg hareketi hastanelerdeki yataklarda ve artık evdeki yataklarda da söz konusu olduğunda düzenli olarak gündeme gelen ve tartışılan bir konudur.

Bu yazımızda trendelenburg hareketinin ne olduğunu, günümüzde nasıl kullanıldığını, evde kullanılan elektrikli hasta yataklarına nasıl uyduğunu ele alacağız.

Medikal tıbbi cihaz tedarikçisi olarak bizler doktor değiliz ve herhangi bir sağlık tavsiyesi vermemekteyiz. Trendelenburg pozisyonu için doktorunuzdan kullanım tavsiyesi aldıktan sonra bu özelliğe sahip 4 motorlu hasta yataklarını temin edebilirsiniz.

Trendelenburg için önce doktor tavsiyesi almayı unutmayınız!

Trendelenburg Yatağı Nedir?

Eğim veren yataklar olarak da bilinen trendelenburg yatağı, baş kısmı ayaklardan aşağıda kalacak şekilde yatak çerçevesine belirli bir açıda eğim verme özelliği ve diğer farklı, eşsiz özellikleriyle tasarlanan hasta yatağıdır. Bu konumlandırma hastaya medikal alanda çeşitli faydalar sunar. Pozisyon, solunum fonksiyonunu iyileştirmeye yardımcı olur.

Trendelenburg pozisyonu ventilasyonu teşvik ettiği için nefes alma güçlüğü yaşayan hastalara destek olur. Baş aşağı pozisyon kan akışını arttırmaya yaraması bakımından düşük tansiyonlu hastalar için de gerekli bir pozisyon olarak doktorlar tarafından kullanılabilir. Yatağın açısını değiştirmek vücuttaki basınç noktalarının değişmesine yardımcı olur ve hareketsiz hastalar için basınç ülseri riskini azaltabilir.

Bazı durumlarda bacakları kalbin üzerine kaldırmak kan dolaşımını iyileştirebilir ve kalp üzerindeki yükü azaltabilir. Bu pozisyon belirli kalp hastalıkları olan kişiler için faydalı olabilir. Bacakları kaldırmak şişliği ve ödemi azaltmaya yardımcı olabilir. Yatağın pozisyonunu ayarlamak okuma, TV izleme veya elektronik cihaz kullanma gibi aktiviteler için rahat açılar sağlayabilir.

Ev Yatağında Trendelenburg ve Ters Trendelenburg Hareketi

Kullanıcıya konumlandırma kontrolü sağlayan trendelenburg hareketi, ekstra konfor ve destek sağlamak amacıyla hasta yatakları fonksiyonlarına eklenmiştir. Hareket kabiliyeti kısıtlı kişiler kendilerini rahat ettirmek için trendelenburg hareketini kullanırlar. Benzer şekilde kişinin bacaklarının aşağı indirilmesini sağlayan ters trendelenburg hareketi ayak ve bacaklara kan akışının kısıtlı olduğu durumlarda yararlı olabilir.

Sağlık hizmetlerinde uzun vadede postüral bakımda ve hareket kabiliyeti kısıtlı olanlarda trendelenburg hareketleri kullanılmaktadır. Ancak unutulmamalıdır ki trendelenburg hareketleri uzman kontrolünde kullanılmalıdır.

Trendelenburg özelliği tek başına ya da ters trendelenburg özelliği ile birlikte hasta yatağı işlevlerine dahil edilmiştir. Ürün grubumuzdaki 4 motorlu hasta yatakları hem trendelenburg hem de ters trendelenburg özelliklerini bir arada barındıran hastane yatağı modellerindendir.

Trendelenburg Özelliği 4 Motorlu Hasta Yatağı HYİ-4040 Modelimizde Bulunur.

4 Motorlu Hasta Yatağı Siparişi Oluşturmak için 0232 445 01 05 Numaralı Hattımızı Haftaiçi Her Gün Arayabilirsiniz!

  
89 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın