• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/hastamakaryolasi
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905071256221
  • https://www.twitter.com/cetin_medikal
  • https://www.instagram.com/cetinmedikalizmir
  • https://www.youtube.com/@cetinmedikal1047

WhatsAppFacebookInstagramEmailPinterestKonum

Hasta Yatağı Avantajları Nelerdir?

Hasta Karyolası Avantajları

Hasta karyolası kiralamadan veya satın almadan önce hasta karyolasının avantajları ve dezavantajları üzerinde iyice düşünülmelidir. Sevdiğimiz kişinin hasta karyolası ile rahat edip etmemesi yaşamımızı etkilemektedir.

Mükemmel Konumlandırma

Hasta yatakları insan anatomisine ve ihtiyaçlarına uygun olarak tasarlanan çok fonksiyonlu medikal yataklardır. Hastane ve hasta bakım merkezlerinde ve hatta evlerde hastayı konumlandırma işini yapan motorlu hasta yataklar teknolojinin getirmiş olduğu avantajlar kullanılarak geliştirilmektedir.

Standart bir yatak her zaman düzdür, oysa ki bir hastane yatağı hastanın baş ve ayak bölümlerini bağımsız olarak, el kumandasuyla, yarı oturur veya dik oturur bir konuma gelmesine ve bacaklarını veya dizlerini kaldırmasını sağlar. Baş ve ayak bölümlerini kaldırmak bir çok hastanın aradığı temel konumlandırmalardır.

Baş Bölümü

Sevdiğimiz kişi baş kısmını kaldırarak yarı oturma pozisyonunda kitap okuyabilir, televizyon izleyebilir ve sevdikleriyle sohbet edebilir. Baş kısmı düz pozisyona tekrar indirilebilir ve sevdiğimiz kişi konforlu bir şekilde uyuyabilir.

Ayak Bölümü

Diz veya ayak yaralanması olan veya ayaklarda şişme gibi durumları olan hastaların alt vücutlarını kaldırabilmeleri kanın kalbe geri akışını sağlaması açısından büyük bir avantajdır.

Hasta yatağı dikey olarak yükselip alçalabildiği için standart karyolalara kıyasla hasta, başı dönmeden yataktan tek başına kalkabilir ve tekerlekli sandalye veya taşıma liftine aktarılabilir

Hasta bakıcılar için ayarlanabilir yükseklik, uzun süreli eğilmelerden kaynaklanan bel ağrılarını önlemeye yardımcı olan bir özelliktir. Baş ve ayak kısmına ek olarak yerden yükselen hasta yataklarımızda (3 motorlu ve 4 motorlu hasta yatakları) bu özellik bulunur.

Tekerlek Özellikleri

Hasta yatağı tekerlekleri yüksek manevra kabiliyetine sahip sert plastik çerçeveli demir malzemelerden üretilir. Tekerlek çapı hastanın kilosuna ve hasta yatağı ağırlığı göz önünde bulundurularak seçilir.

Hastayı taşımak veya hasta yatağının konumunu değiştirmek hasta yatakları sayesinde oldukça kolaydır. 360 derece döner tekerlekler ile hasta yatağınızın konumunu değiştirebilirsiniz. Hasta yatağı hasta ağırlığını taşıyacak özellikte olduğundan tereddüt etmeden yatağınıı konumlandırabilirsiniz.

Mükemmel Konfor

Hasta yatakları veya ayarlanabilir medikal hasta yatakları yoğun kullanım için tasarlanır. Bu nedenle hasta yatağı şiltesi de hem rahat hem de kalın, kolay temizlenebilir malzemelerden yapılır.

Hastanın yatak ile arasındaki baskı noktalarını yumuşatmak ve terlemesini önlemek için hasta yatağı şiltesi hava alabilir özelliktedir. Hasta karyolası ile pozisyon verilen hastanın baş ve ayak bölümlerini konumlandırmak, yatak konforunu en üst düzeye çıkarmak ve kan dolaşımına yardımcı olmak için hasta yatakları kullanılır.

Sevdiğimiz kişinin bakımında geleneksel uygulamalardan ve standart mobilyalardan kaçınmak, doktor önerilerini dikkate almak hem bizim hem hastamız için önemlidir. Uzman tavsiyesi ile seçilen hasta yatakları da modern yaşamı daha konforlu bir hale getirmekte, hastanın bakım ve tedavi kalitesini arttırmaktadır.

Hasta karyolalarının avantajları olduğu gibi dezevantajı da vardır. Örneğin hasta yatakları tek kişiktir ve çift kişi için üretilmezler. Hasta yataklarında sınırlı estetik vardır, standart mobilyalardaki estetiğin aynısı yoktur. Hasta yatakları elektrikli olduğu için bu yatakları kullanırken güç çıkışına ihtiyacınız vardır. Ayrıca hasta yatakları, güçlü yatak çerçevesi, elektrik devresi, menteşeler, güçlü tekerlekler ve başlık ve ayaklıklar nedeniyle standart yataklardan daha ağırdır.

  
125 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın